Çocuk Dansı ve Sporu

Favori Dans ve Spor Kulübü, çocukların kişisel gelişimlerine önem veriyor ve onları ilk dansında yalnız bırakmıyor. Üstelik pek çok fark dans seçenekleriyle…

Çocuklarımız Dansı bizim ile öğrenecek ..!

Çocuklar kendilerini ifade ettikleri ölçüde gelişirler. Bu nedenle, dans da çocuğun kendini geliştirmesine büyük imkan tanır. Dans gibi sanat kolları ile ilgilenmek çocuğun okul başarısına da olumlu yansır. Sanatla ilgilenen çocuklar, kendilerini daha iyi tanır, böylece kişiliklerini daha sağlam olarak geliştirebilirler.

Çocuklarımızı, Dans ile hayata hazırlamak için sizleri bekliyoruz…

Çocuklarımız Spor ile Gelişir ..!

Günümüzde hareketsiz yaşam ve kötü beslenme her yaş da olduğu gibi çocukluk çağında da obezitenin çok sık görülmesine ve gün geçtikçe sayısının artmasına neden olmaktadır. Kangoo jumps çocukluk çağı döneminde de günlük enerji harcamasını artmasını sağlayabilecek kilo alımını engelleyen ve kilo kaybına yardımcı olan keyifli ve eğlenceli bir spordur.

Her çocuğun günde en az bir saat kadar fiziksel olarak aktif olması gerekmektedir.

Bu şekilde, kalp ve damar, hareket, solunum sistemi sorunlarrı ile diyabet gibi daha ileri yaşlarda ortaya çıkma olasılığı olan hastalıklara yakalanma riskinin azaltılması mümkündür.

Uygun ve bilinçli bir şekilde planlanmış fiziksel etkinlikler ve sporla bu sistemlerin işlevleri daha verimli düzeye getirilebilir.

Hem bedensel sağlık ve fiziksel gelişme yönünden hem de iyi bir kişilik gelişimi ve ruh sağlığı bakımından yararlı

Çocuk spor yoluyla çevresini tanır, iletişim kurar, kendine güveni artar. Psikolojik açıdan da kendini kontrol etmeyi, bir konuda konsantre olabilmeyi, iradesini kullanabilmeyi, başarıya güdülenebilmeyi öğrenir.

Araştırmalar, spor yapan gençlerin spor yapmayanlara oranla daha iyi beslendiklerini, şiddete daha az başvurduklarını ve insan ilişkilerinde daha başarılı olduklarını gösteriyor